foto1
foto1
foto1
foto1
foto1



 

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie informuje o możliwości składania wniosków o pomoc w formie gorącego posiłku (m. in. posiłki dla dzieci w szkołach na okres IX-XII 2023 r.) w ramach realizacji wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu”.

Wnioski przyjmowane są od 1 sierpnia 2023 r. w siedzibie tutejszego Ośrodka.

Przyjmowanie wniosków oraz udzielanie wszelkich informacji odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 w pokojach nr 1 i 2. Informacja telefoniczna tel. 82 5686045 wew. 21, 22.

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Wniosek osoby ubiegającej się o pomoc w formie posiłku, jej przedstawiciela ustawowego lub innej osoby, za zgodą osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego.

2. Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość /do wglądu/.

3. Rodzinny wywiad środowiskowy.

4. Zaświadczenie od pracodawcy lub oświadczenie o dochodach z miesiąca poprzedzającego datę złożenia wniosku o pomoc wnioskodawcy oraz wszystkich osób wspólnie z nią gospodarujących, zawierające informacje o kwocie przychodu oraz kwotach potrąceń:

  • miesięcznego obciążenia podatkiem dochodowym od osób fizycznych i kosztach uzyskania przychodu;
  • składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;
  • kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.

5. Inne dokumenty, które są niezbędne do pogłębienia diagnozy sytuacji rodziny

INFORMACJE DODATKOWE

1. Pomoc w postaci gorącego posiłku może być przyznana bezpłatnie, jeżeli dochód osoby samotnie gospodarującej lub dochód rodziny nie przekracza 200% kryterium dochodowego.

2. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej kryterium dochodowe osoby samotnie gospodarującej wynosi 776,00 zł, a kryterium dochodowe rodziny wynosi 600,00 zł x liczba członków rodziny.

3. Pomoc w formie posiłku może zostać przyznana:

a) dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,

b) uczniom do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej,

c) osobom i rodzinom, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić, w szczególności z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej, zwłaszcza osobom samotnym, w podeszłym wieku, chorym lub niepełnosprawnym - w formie posiłku.